Fish4Dogs a životné prostredie

fish4dogs krmivo a životné prostredie

 

Pri vývoji Fish4Dogs produktov sme sa snažili o akceptáciu životného prostredia v najväčšej možnej miere. Za toto úsilie sme boli odmenení rôznymi cenami a uznaniami  od renomovaných spoločností zaoberajúcich sa životným prostredím a ochranou morského života !!!

Redukovanie odpadov:

Až neuveriteľných 50% z ryby je považovaných za odpad potravinárskej výroby. Hoci majú rovnakú výživovú hodnotu ako spracované časti ryby, tieto produkty sú jednoducho považované za menejcenné a sú vyhodené.

A tu nastupuje Fish4Dogs. Naše produkty boli vyvinuté po dvojročnom výskume zaoberajúcom sa zlepšením využitia odpadových produktov z rýb. Lepším využitím celej ryby na výrobu našich krmív a pamlskov, prispievame k lepšiemu využívaniu prírodných zdrojov a redukujeme koncentráciu odpadu. A psi a mačky ich jednoducho milujú!

Udržateľné zdroje:

Ryby,ktoré používame, sú z udržateľných zdrojov, z výlovu obmedzeného kvótami. Tieto ryby nie sú považované za ohrozené a chránené druhy.

Uvedomujeme si časovo obmedzenú dostupnosť tresky a preto sme do našich receptov s treskou zapracovali “ryby” všeobecne. Táto receptúra bude pretrvávať v dohľadnej dobe s prevahou tresky, avšak bude omnoho flexibilnejšia pre prípad, že by nastal čas, kedy sa bude musiet treska nahradiť v receptúrach alternatívnymi bielymi rybami v prémiovej kvalite.

Biologicky odbúrateľný:

Neustále hľadáme vhodný biologicky odbúrateľný obal pre naše produkty, avšak kvôli prirodzenému  výskytu oleja v rybách, je množstvo obalov limitované, keďže mnohé obaly  nie sú vhodné na balenie potravín. ( supermarkety majú rovnaký problém pri balení potravín pre ľudskú spotrebu).
Naše igelitové tašky používané príležitostne sú biologicky odbúrateľné.

environment_1Fish4Dogs bola nadávno ocenená striebornou cenou od Marine Conservation Society ako prejav uznania za podporu spoločnosti.

Marine Conservation Society (MCS) je britská charitatívna spoločnosť zaoberajúca sa starostlivosťou o more, pobrežie a voľne žijúce zvieratá. MCS robí kampane za čisté moria a pláže, trvalo udržateľný rybolov a ochranu morského života. Tento rok MCS oslavuje strieborné jubileum, 25 rokov prelomovej práce za ochranu morského života – od veľrýb, delfínov, žralokov a korytnačiek až k rybám, planktónu, koralom a krabom.